!! PILNY KOMUNIKAT !!
W celu sprawnego przeprowadzenia procesu kontraktowania świadczeń w rodzaju rehabilitacja lecznicza ŚOW NFZ prosi o zapoznanie się z poniższymi informacjami
I. ZA TREŚĆ OFERTY ODPOWIEDZIALNY JEST OFERENT.
Konieczne jest rzetelne sprawdzenie treści oferty i załączników pod względem zgodności z podstawami prawnymi określonymi w ogłoszeniu o postępowaniu.
Bezwzględnie wymagana jest zgodność pomiędzy treścią odpowiedzi udzielonych na pytania ankietowe a stanem faktycznym oraz treścią formularza ofertowego min. wykazem sprzętu, opisem kwalifikacji personelu, wykazem podwykonawców.
1. Niedopuszczalne jest np. udzielenie w ankiecie odpowiedzi twierdzącej na pytanie o posiadanie elementu wyposażenia podczas gdy w wykazie sprzętu on nie figuruje.
2. Należy dokładnie ustalić z personelem gdzie i w jakich godzinach zadeklarował się pracować (zarówno w Państwa placówce, jak i w innych), gdyż brak wyjaśnienia zaistniałego konfliktu skutkuje odrzuceniem oferty.
3. Oferta powinna przedstawiać realne możliwości oferenta i być poprzedzona analizą potencjału i zapotrzebowania na świadczenia w latach poprzednich.
4. Zgodnie z Art. 149 ust.1 pkt.2 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t. jedn. Dz.U. z 2017 r. poz. 1938 z późn. zm.) oferta zawierająca nieprawdziwe informacje podlega odrzuceniu.
II. NAJCZĘSTSZE BŁĘDY POPEŁNIANE PRZY TWORZENIU OFERT POD KĄTEM FORMALNO – PRAWNYM
Kody komórek ujęte w księdze rejestrowej i w ofercie powinny być ze sobą zgodne.
3. składanie obligatoryjnych oświadczeń oferenta wg nieaktualnych wzorów
4. składanie niewypełnionych oświadczeń opatrzonych podpisem oferenta
5. brak zastrzeżenia w umowach z podwykonawcami o prawie Funduszu do przeprowadzenia kontroli na zasadach określonych w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (t. jedn.. Dz.U. z 2017 r. poz. 1938 z późn. zm)
6. rozbieżność pomiędzy umową z podwykonawcą a wersją papierową oferty w części dotyczącej przedmiotu umowy, brak zgodności zakresu umowy z podwykonawcą pomiędzy wersją papierową i SZOI
7. brak podpisów i numeracji stron (formularz ofertowy i załączniki traktowane są jako całość oferty i wobec tego wszystko powinno zawierać nr kolejny strony i zostać podpisane przez osoby do tego uprawnione)
8. składanie ofert przekraczających wartość zamówienia określoną w ogłoszeniu, co może skutkować unieważnieniem postępowania
9. składanie ofert w nieprawidłowym postępowaniu (np. nieprawidłowa grupa gmin, inny zakres).
10. brak zgodności zakresu umowy z podwykonawcą pomiędzy wersją papierową i SZOI
III. BŁĘDY TECHNICZNE:
1. Brak oferty na nośniku elektronicznym
2. Brak zgodności wersji papierowej z elektroniczną wynikający np. z:
– dołączenia do wydruku oferty nieprawidłowej wersji elektronicznej (inna wersja oferty lub inna oferta)
– pomieszania dwóch różnych wydruków (np. po wprowadzeniu zmian drukowana jest tylko część formularza ofertowego)
– złożenia niepełnego wydruku oferty
3. Rozmazany wydruk kodów kreskowych lub ich brak
Ze względów technicznych i organizacyjnych Świętokrzyski OW NFZ zwraca się dodatkowo z prośbą o:
– drukowanie ofert na drukarkach laserowych,
– składanie wersji elektronicznej ofert na nośnikach CD lub DVD, konieczne sprawdzenie nagrania właściwej wersji oferty zgodnej z wydrukiem,
4.Brak wskazania adresu mailowego w formularzu ofertowym.
IV. TELEFONY
Dodatkowo ŚW OW NFZ uprzejmie prosi o podanie:
– w części oferty „dane identyfikacyjne oferenta” nr telefonów (najlepiej komórkowych) umożliwiających szybkie i skuteczne skontaktowanie się z osobami reprezentującymi oferenta (nawet poza godzinami ich pracy), gdyż wielokrotnie wymaga tego tryb prowadzonych postępowań
– na poziomie komórki organizacyjnej prawidłowych telefonów do kierownika komórki do informacji oraz do rejestracji.
Telefony należy podać w formacie np.:
telefon komórkowy 111 111 111
telefon stacjonarny (41) 111 11 11
UWAGA!!
Dla oferentów składających ofertę na świadczenia w zakresach:
REHABILITACJA DZIECI Z ZABURZENIAMI WIEKU ROZWOJOWEGO W OŚRODKU/ODDZIALE DZIENNYM
REHABILITACJA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ NARZĄDU SŁUCHU I MOWY
REHABILITACJA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ NARZĄDU SŁUCHU I MOWY
REHABILITACJA OGÓLNOUSTROJOWA W OŚRODKU/ ODDZIALE DZIENNYM
wymagane są dodatkowo dokumenty, informacje szczegółowo określone w § 14 pkt 4 zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Nr 18/2017/DSOZ z dnia 14 marca 2017 roku w sprawie warunków postępowania dotyczących zawierania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej
Ufamy, że powyższe uwagi zostaną przez Państwa wykorzystane przy sporządzaniu ofert, co znacznie usprawni prowadzenie postępowań z korzyścią dla obu stron.